Přepnout do českého jazykaSwitch language to english Home Media Public

Novinky

O mistrovství

   Vize
   Pořadatelé
   O Olomouci
   Závodní centrum
   Ubytování
   Kontakt
   Mapserver
   WOC Guide

Program

Bulletin

WOC News

Pro účastníky

Pro diváky

WTOC - Trail

Partneři & Sponzoři

IOF Kongres

IOF & VIP

Fotky


Sprint kvalifikace

Sprint finále

Krátká trať kvalifikace

Krátká trať finále

Klasická trať kvalif.

Klasická trať finále

Štafety

Modelové závody

   Mapy
   Fotky

O Olomouci

Páté největší město v České republice ležící přímo v srdci Moravy je právem nazýváno "perlou na zelené podušce". Toto stotisícové město položené na řece Moravě je tradiční obchodní a dopravní křižovatkou a vytváří bránu do pohoří Jeseníků. Díky svému historickému významu, starobylé univerzitě, kulturní, vojenské a církevní tradici se město oprávněně stalo centrem Olomouckého kraje.

Centrum Olomouce obklopené prstencem bohatých parků a středověkých hradeb má po Praze statut druhé nejstarobylejší a největší památkové rezervace v České republice. Patrné je to na první pohled, kdy každého návštěvníka upoutají nad městem tyčící se věže novogotické katedrály sv. Václava, barokního chrámu Panny Marie Sněžné, kostela sv. Michala a radnice s orlojem. Za zhlédnutí také stojí tzv. Přemyslovský hrad, postavený v románském stylu, gotický chrám sv. Mořice se známými Englerovými varhanami či Klášter Hradisko, přestavěný v 17. Století do barokní podoby.

OlomoucAvšak nejvýznamnější památkou na území města je Sloup Nejsvětější Trojice na Horním náměstí, který je od roku 2000 zapsán na prestižním seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Ve stručném výčtu památek nesmíme opomenout další stejně významné jako jsou například raně barokní stavba Arcibiskupského paláce, kde v roce 1848 nastoupil František Josef I. na rakouský trůn nebo soubor šesti olomouckých barokních kašen.

Současnou tvář města tvoří nejen historické památky, ale i celková nabídka kulturního a společenského vyžití pro všechny věkové kategorie. Návštěvníkům města se otevírá spousta možností aktivního vyžití, například návštěva kulturních zařízení, divadel - např. Moravského divadla, návštěva koncertu Moravské filharmonie, různých výstav ve Vlastivědném muzeu, Muzeu umění a mnoha galeriích. Pro zájemce o sportovní vyžití Olomouc nabízí bezpočet možností, kam si jít zasportovat, ať už do nově vybudovaného sportovního centra Sajm nebo na zrekonstruovaný plavecký stadión s tobogánem. Vše nasvědčuje tomu, že i dnes má toto město co říci svým návštěvníkům, kteří se zajímají o historii, nebo těm, kteří mají zájem o jiné druhy poznání.

Hlavní sponzor

ČEZ Group

Spacer

Partneři

The Olomouc Region
The City of Olomouc
The City of Prostějov

Spacer

Pořadatelé

TK Plus
IOF
Czech Orienteering Federation