Přepnout do českého jazykaSwitch language to english Home Media Public

Novinky

O mistrovství

   Vize
   Pořadatelé
   O Olomouci
   Závodní centrum
   Ubytování
   Kontakt
   Mapserver
   WOC Guide

Program

Bulletin

WOC News

Pro účastníky

Pro diváky

WTOC - Trail

Partneři & Sponzoři

IOF Kongres

IOF & VIP

Fotky


Sprint kvalifikace

Sprint finále

Krátká trať kvalifikace

Krátká trať finále

Klasická trať kvalif.

Klasická trať finále

Štafety

Modelové závody

   Mapy
   Fotky

Kategorie a pravidla

Pravidla

Při MS 2008 budou použita Pravidla IOV pro závody v pěším orientačním běhu, která jsou platná od 1. ledna 2007, s výjimkou ustanovení 3.2, která byla povolena IOF radou. Pravidla IOF pro závody v pěším orientačním běhu (PDF soubor)

Kategorie a omezení účasti

Následující ustanovení Pravidel IOF pro závody v pěším orientačním běhu, která jsou platná od 1. ledna 2007 budou vztažena na účastníky MS 2008:

5.7 Jedna kategorie pro ženy a jedna pro muže, bez věkových omezení.

6.1 Závodník může reprezentovat pouze jednu federaci během jednoho kalendářního roku.

6.2 Závodníci musí být držiteli občanského průkazu státu, který reprezentují.

6.3 Každá federace musí mít týmového vedoucího, který zprostředkuje kontakt mezi týmem a pořadateli. Týmový vedoucí nese odpovědnost za to, že tým obdrží všechny potřebné informace.

6.4 Závodníci se zúčastňují na vlastní nebezpečí. Pojištění proti úrazu je odpovědností federací nebo závodníků, a to v závislosti na národních pravidlech.

6.5 Všichni závodníci reprezentují federaci. Každá federace může přihlásit maximálně 14 závodníků - 7 žen a 7 mužů a příslušný počet členů týmového doprovodu. Pořadatelé mohou určit maximální počet členů týmového doprovodu, a to v závislosti na možnostech. Maximální počet členů musí být pro každý tým stejný a musí být nejméně 5 osob.

6.6 Do každého kvalifikačního závodu může každá federace přihlasit maximálně 3 ženy a 3 muže a navíc úřadujícího mistra světa v dané disciplíně, je-li členem týmu. Ve finále startují pouze závodníci, kteří se umístili do 15. místa v kvalifikačním rozběhu.

6.7 Do štafetového závodu může federace přihlásit jednu tříčlennou štafetu žen a jednu tříčlennou štafetu mužů. Nekompletní týmy a týmy se závodníky více federací nejsou povoleny. Závodu se nesmí za žádných okolností zúčastnit jiné osoby než které byly přihlášeny.

Pro MS 2008 může přihlásit výpravu čítající maximálně 7 žen, 7 mužů a 8 členů doprovodu.

Oblečení

Nebudou použity žádné omezení závodníků týkající se obutí a oblečení. Doporučujeme zakrytí paží a nohou, jako ochranu před klíšťaty.

Anti-Dopingové pravidla

Doping je zakázan: «think positive - test negative».

Pořadatelé MS 2008 se zavázali udělat vše pro podporu oficiálních anti-dopingových institucí a pro úspěšný a transpartní výkon jejich práce. Podporujeme veškeré snahy udržet náš sport čistý a bez dopingových praktik. Budou použity Pravidla IOF proti dopingu, které jsou platné od 1. ledna 2007. Pravidla IOF proti dopingu (PDF soubor)

Hlavní sponzor

ČEZ Group

Spacer

Partneři

The Olomouc Region
The City of Olomouc
The City of Prostějov

Spacer

Pořadatelé

TK Plus
IOF
Czech Orienteering Federation