Přepnout do českého jazykaSwitch language to english Home Media Public

Novinky

O mistrovství

   Vize
   Pořadatelé
   O Olomouci
   Závodní centrum
   Ubytování
   Kontakt
   Mapserver
   WOC Guide

Program

Bulletin

WOC News

Pro účastníky

Pro diváky

WTOC - Trail

Partneři & Sponzoři

IOF Kongres

IOF & VIP

Fotky


Sprint kvalifikace

Sprint finále

Krátká trať kvalifikace

Krátká trať finále

Klasická trať kvalif.

Klasická trať finále

Štafety

Modelové závody

   Mapy
   Fotky

Doplnění organizačního výboru

03/02/07 18:09
Předsedou organizačního výboru MS 2008 se stal Pavel Sekanina, náměstek hejtmana Olomouckého kraje (uvnitř článku najdete rozhovor). Dalším členem OV se stal Petr Kadeřávek, který bude mít na starost media.

 

Ing. Pavel Sekanina, náměstek hejtmana Olomouckého kraje, se stal předsedou organizačního výboru MS 2008 v orientačním běhu. Položili jsme mu několik otázek, abychom ho představili o-veřejnosti.

Pavel Sekanina

V Radě Olomouckého kraje máte na starost mj. sport. Můžete nám trochu představit sport v Olomouckém kraji?

To by bylo na dlouho. Nicméně pár údajů: Olomoucký kraj jako první začal vyhodnocovat nejlepší sportovce v anketě "Sportovec kraje", a to už 6. ročníkem v letošním roce. Vezmeme-li fakt, kdy novodobé kraje vznikly, je to určitě primát mezi všemi kraji České republiky. Rovněž finanční podpora sportu jak stovek oddílů těch nejnižších soutěží, přes střední úroveň, až po podporu vrcholového sportu, od celoroční činnosti po podporu významnějších sportovních akcí, činí z Olomoucký kraj patrně nejštědřejší kraj, co do podpory sportu s ohledem na výši krajského rozpočtu. Je to dáno i tím, že mezi představiteli kraje jsou bývalí aktivní sportovci, pro které je to srdeční záležitost.

Jakou pozici má mezi jednotlivými sporty orientační běh?

Mezi těmi druhy sportu, které řadíme mezi sporty individuální, je to pozice silně nadstandardní. Navazuje se na tradici věhlasných orienťáků z tohoto kraje z dřívějška, kteří obsazovali přední pozice v rámci Evropy. Je jich dost a já nebudu jmenovat záměrně ty nejúspěšnější, a to jednak proto, že někteří z nich jsou mými přáteli a jednak proto, že nelze jmenovat jen některé. Potom je tento kraj spojován s řadou těch, kteří tomu obětovali prakticky vše a kteří časem splynuli se jmény těch úspěšných. Těm osobně děkuji nejvíc.

Víme, že jste sportoval, zkusil jste i orientační běh, popř. máte mezi o-běžci známé?

Na druhou část otázky jsem odpověděl už v té předchozí. A k té první části: jistě, že zkusil. Na střední škole, tehdejší střední ekonomické, už tehdy přezdívané "akáda" v Prostějově, byla řada nadšenců holdujících a provozujících orientační běh a i sporty velmi podobného charakteru. Byli jednak mezi splužáky, jednak mezi kantory tělocvikáři, zejména prof. Ambrož nadchl řadu lidí. Absolvoval jsem řadu závodů, jak klasických OB, na lyžích i nočních a nedávno jsem náhodně našel nějaké diplomy, kdy jsem v tomto sportu v rámci tehdejšího okresního přeboru stál "na bedně". Ale to jsem měl o třicet let a třicet kilogramů méně. Ale v nejbližší budocnosti bych si chtěl zkusit zajet orientační závod na kole.

Mistrovství světa přivede do Olomouce a jeho okolí v letech 2007 a 2008 celou řadu předních světových orientačních běžců jak na přípravu, tak i na vlastní šampionát. Co zajímavého nabízí Olomoucký kraj mimo pobytu v lese mezi kontrolami pro návštěvníky?

Je toho hodně, nejlépe se podívat na stránky Olomouckého kraje či na Wikipedii. Určitě si každý vybere.

Mistrovství světa v orientačním běhu je organizačně dost náročné. Co byste popřál organizátorům MS, tedy nyní svým podřízeným?

Hodně trpělivosti, zapálení pro věc, dostatek informací, dostatek peněz ze všech možných zdrojů a šťastnou ruku při výběru spolupracovníků.

A co vzkážete účastníkům a divákům MS?

Pěkné dny strávené v OK, dobrou formu a tolik potřebné štěstí závodníkům a hezké zážitky, které během času nezevšední.

Děkujeme za rozhovor.

Hlavní sponzor

ČEZ Group

Spacer

Partneři

The Olomouc Region
The City of Olomouc
The City of Prostějov

Spacer

Pořadatelé

TK Plus
IOF
Czech Orienteering Federation