Přepnout do českého jazykaSwitch language to english Home Media Public

Novinky

O mistrovství

   Vize
   Pořadatelé
   O Olomouci
   Závodní centrum
   Ubytování
   Kontakt
   Mapserver
   WOC Guide

Program

Bulletin

WOC News

Pro účastníky

Pro diváky

WTOC - Trail

Partneři & Sponzoři

IOF Kongres

IOF & VIP

Fotky


Sprint kvalifikace

Sprint finále

Krátká trať kvalifikace

Krátká trať finále

Klasická trať kvalif.

Klasická trať finále

Štafety

Modelové závody

   Mapy
   Fotky

Jak cestovat MHD v Olomouci

07/11/08 12:12
Pokusíme se vám zde popsat trasy které budete nejčastěji využívat při MS a pomoci vám s cestováním zdejší hromadnou dopravou. V Olomouci jsou čtyři místa mezi kterými budete nejspíše potřebovat cestovat.
Hlavní lokalitou je Neředín, kde je umístěno závodní a tiskové středisko. Z Hlavního nádraží i z Envelopy se zde dá dostat tramvají číslo 7. Trasa této tramvaje je od Hlavního nádraží přes Envelopu až do Neředína, vystoupíte až na konečné zastávce Neředín, krematorium. Z Hl.nádraží do Neředína se lze dostat také tramvají číslo 2, která nejede přes Envelopu, ale přes centrum města. Jelikož se část trasy v centru prváě v termínu od 5. do 15.7. opravuje, je tramvaj č. 2 nahrazena autobusovou linkou X, která jede z nádraží přes centrum na zastávku Palackého a zpět. Z ní lze pokračovat do Neředína tramvajemi U nebo  7 do 15.7. Jestliže do Olomouce dorazíte autobusem na autobusové nádraží, projděte podchodem na tram.zastávku a odtud se tramvají č. 4 , resp. X4 (směr Nová Ulice) dostanete na hlavní vlakové nádraží (druhá zastávka) a dále dle výše uvedeného popisu.
    Poslední spoj linky 7 odjíždí z hl.nádraží v 19:38, později je nutné použít linku 2, resp. její náhradu po dobu výluky do 15.7.  – buď výše uvedenou kombinaci autobusu X a tramvaje U s přestupem na Palackého nebo tramvaj X4 a u Okresního soudu přestoupit na U. Od 16.7. pak lze z nádraží jet přímo linkou č. 2. Z nočních linek zajíždí (i od nádraží) k Neředínu nejblíže linka 52 (zastávka U Kovárny).
    Základní jízdné činí 10,-, tato jízdenka je přestupná a platí 40 minut ve všední dny resp. 60 min o víkendech. Tuto jízdenku lze zakoupit i u řidiče za cenu 14Kč. Jízdenka na 24 hodin stojí 30Kč, sedmidenní jízdenka 90Kč (tu však nelze koupit v automatech).

Mapa sítě hromadné dopravy je zde.
Jízdní řády jsou k dispozici zde.

Hlavní sponzor

ČEZ Group

Spacer

Partneři

The Olomouc Region
The City of Olomouc
The City of Prostějov

Spacer

Pořadatelé

TK Plus
IOF
Czech Orienteering Federation